Empire website

Just another WordPress site

Uncategorized

Ako zarobiť peniaze na vysokej škole!Hnevajú vás peniaze? Vždy môžete zarábať aj popri škole.. bez obracania burgerov. Lucia Trošková sa pozrie na pár možností.

Začnite podnikať

Ako na to? Nájdite dieru v trhu, alebo prídte s dobrým nápadom a bam, založte si firmu.
Miška Kunová založila firmu “Moja cestovateľská opatrovateľka,“ opatrovateľskú službu, spájajúcu študentov s rodinami, ktoré potrebujú opatrovateľku počas dovolenky, zatiaľ čo študuje medicínu na Univerzite Komenského. Promovala toto leto. „Nápad som dostala z vlastnej skúsenosti, keď som hľadala dočasnú prácu ako opatrovateľka počas mojich prázdnin,“ vraví 21-ročná Miška. „Uvedomila som si, že študenti a učitelia s dlhými prázdninami si často hľadajú dočasnú prácu, aby si zabezpečili príjem a všimla si potrebu opatrovania pre rodiny cez dovolenky bez toho, aby sa museli spoliehať na jasle alebo opatrovateľské stredisko.“ Rozbehlo sa to. “Niektoré týždne som mala aj cez 10 požiadavok.“

Ako veľa viete zarobiť? čo chcete: Môžete byť daľší Richard Branson. „Zarábam dosť na to aby som pokryla svoje životné náklady, školné a aj našetrené,“ vraví Kunová.

Nejaké nevýhody? „Nedostatok času robiť iné veci. Počas môjho posledného ročníka, vyčlenila som podnikaniu každý deň 3 hodiny.“ „Je ťažké prísť s úžasným nápadom a je zložité začať od začiatku. Músíte sa naučiť účtovníctvo a dodržiavať zákony“

Zručnosti do životopisu? Zamestnávatelia obdivujú podnikavosť. „Udržiavam si vlastné účtovníctvo a používam viacero počítačových programov a vybudovala som si sebavedomie v komunikácií so zákazníkmi a vyjednávaní,“ vraví Kunová.

Práca online (vo vašom pyžame)

Ako na to? Ako na to? Zapnite si počítač a začnite hľadať príležitosti na zárobok. Je tu mystery shopping (kliknite na retaileyes.co.uk, tnsglobal.com) alebo veľké množstvo malých projektov – od prekladania až po grafický dizajn – napríklad na stránke studentgems.com, ktorá spája študentov s malými firmami a jednotlivcami, ktorý potrebujú krátkodobú spoluprácu. 22-ročná Saša Gregorová, ktorá práve získala bakalára v popovej hudbe na Paneurópskej vysokej škole, sa zaregistrovala na studentgems a našla prácu autorky článkov pre online módnu stránku MyCelebrityFashion.
“Dokončila som niekoľko článkov, každý za 10 eur a nechcela som uveriť, že som našla prácu, ktorá ma baví, je ľahká a môžem ju robiť v mojej spálni.
Pozerala som si studentgems každý deň dúfajúc, že nájdem ďalší projekt. Dizajnovala som logá, prezentácie a dokonca aj usporiadávala prírodovedeckú učebnicu. Pracovné hodiny sa mi nikdy neprekrývali s hodinami v škole alebo rôznymi udalosťami, pretože som si ich sama určovala. Väčšinu práce som spravila v pyžame.

Koľko ste schopný zarobiť? To záleží na čase, ktorý do práce vložíte. Zručnejšia práca sa vyplatí viac: mystery shopping výlet do pizzérie vám možno zarobí len 6€, ale máte večeru zdarma.

Nejaké nevýhody? Po slohoch do školy asi nemáte chuť stráviť ďalšie hodiny za laptopom v spálni. Milionárom vás to asi neurobí.

Zručnosti do životopisu? „Naučila som sa ako komunikovať s klientmi, ako vyjednať ponuku a ako si vybudovať životopis zahŕňajúci prácu pre easyJet,“ vraví Gregorová.

Promotérka

Ako na to? Poznáte tých ľudí, ktorý rozdávajú letáky alebo predstavujú nové zariadenia na vlakových staniciach alebo v nákupných centrách? Veľa z nich sú študenti. Vyhľadajte si špecialistu ako napríklad iD Staffing
(www.idexperiential.co.uk/idstaffing)
alebo sa informujte v škole o propagovaní alebo rozdávaní letákov. „Zaregistrovala som sa v spoločnosti združujúcej promotérov a firmy, zatiaľ čo som študovala médiá, kultúru a spoločnosť na univerzite v Košiciach,“ vraví 23-ročná Amélia Hochšanová. „Môj brat to skúsil už predomnou, takže som ho len nasledovala. Zmeny boli od 9 ráno do 16:30 poobede. Mali sme týždenný rozpis a cez prázdniny sme mohli ísť domov. Tiež tu bolo veľa študentov, takže som si našla kamarátov.“

Tagged:

You Might Also Like